U vraagt zich misschien af wat het verschil is tussen droogbouw vloerverwarming en ‘natte’ vloerverwarming. Het verschil is nogal simpel. Normaal wordt vloerverwarming op de ruwbouw vloer aangelegd en daarna wordt hier een dekvloer overheen aangebracht. Deze dekvloer wordt meestal als vloeistof over de vloerverwarming gegoten en droogt daarna op. Bij droogbouw vloerverwarming brengen we de vloerverwarming op de dekvloer aan in plaats van andersom. Hierover plaatsen we dan de gewenste eindvloer.
Het belangrijkste voordeel van droogbouw vloerverwarming is dat er minder opbouwhoogte nodig is dan bij ‘normale’ vloerverwarming. Bij ruimtes met een beperkte ruimte voor vloeren kan droogbouw vloerverwarming uitkomst bieden.

Traditionele vloerverwarming is een systeem dat werkt op warm water wat afkomstig is van een warmtebron. Deze warmtebron kan een cv-ketel op gas zijn, maar ook een warmtepomp. Dit systeem is onder te verdelen in twee systemen: een nat- en een droogbouw systeem.
Hier vallen alle vloerverwarming systemen onder waarbij de buizen worden aangelegd op krimpnetten of noppenplaten. Over deze constructie wordt een ‘natte’ dekvloer aangelegd, waarbij de bij de buizen volledig in de specie verdwijnen.
Bij een droogbouw vloerverwarming systeem zorgen wij ervoor dat de buizen niet in contact met de dekvloer worden aangebracht. We leggen de buizen in voorgevormde isolatieplaten van bijvoorbeeld piepschuim of polystyreen en brengen deze aan op de bestaande dekvloer. Vervolgens werken we de vloer af met een afdekvloer.
Vloerverwarming kan direct in de dekvloer worden gefreesd. Een alternatief zijn gipsvezelplaten. Deze zijn stootvast, brandwerend, vochtbestendig en ook geluidswerend. Ze kunnen uitstekend gebruikt worden voor het infrezen van de vloerverwarming buizen. Hoe we dit doen? We plaatsen de Fermacell vloerplaten over de ondervloer. Vervolgens frezen we sleuven in de platen waar we de buizen in plaatsen. We plaatsen de sleuven op 17 mm diepte. Als alles is in gefreesd en geplaatst gaan we de sleuven met een speciaal reparatiemortel dicht zetten.
De buizen liggen erg vlak onder het oppervlak en hierdoor is de ruimte snel warm. Op deze manier haalt u alles uit uw vloer. Ook kunnen ze op (bijna) alle ondervloeren worden ingezet zoals beton, tegels, cement en hout.
Deze pagina is geschreven door Onno Smit
Onno Smit is Vloer Renovatie Specialist in Heerhugowaard. Met veel ervaring in het slopen van oude houten vloeren en het werken met schuimbeton en zandcement zorgt hij voor strak afgewerkte en duurzame vloeren. Onno werkt doelgericht en houdt van praktische uitdagingen, waarbij hij altijd zoekt naar de beste oplossing voor elk renovatieproject. Zijn oog voor detail en focus op kwaliteit maken hem een betrouwbare specialist voor iedere vloerklus.