Naar content

Warp systems: dunner en lichter dan traditionele vloerverwarming

Warp systems
  • Vloerverwarming

Wat zijn WARP systems?

Bij Woodstock Vloeren werken wij some met  nieuwe methode van vloerverwarming leggen:
WARP systems (Water Air Renovation Products) is een vorm van watergedragen vloerverwarming, waarbij wij de waterbuizen in matten of platen leggen, vergelijkbaar met het traditionele vloerverwarming systeem.

Bij WARP systems is de constructie echter dunner en lichter. Er zijn twee soorten: SpeeTile en SpeeTherm.

Hieronder leggen we u uit wat deze verschillende vormen zijn en hoe WARP systems vloerverwarming verschilt van traditionele vloerverwarming. In het kort kunnen we uitleggen hoe het werkt. Eigenlijk maakt u een soort van cementgebonden dekvloer op een geïsoleerde noppenplaat en een geïsoleerde kantstrook (randfoam). Woodstock vloeren verwijdert de oude zandcementdekvloer tot aan de betonvloer. Daarop leggen wij een geïsoleerde noppenplaat van 1cm en daar klikken wij vervolgens weer de slangen in. Als de vloerverwarming klaar is smeren wij hem af met een cementgebonden deklaag van 3 tot 5 centimeter. De cementgebonden deklaag is zeer snel droog, dus de eindvloer is snel geschikt voor tegels, egaline met daarop bijvoorbeeld pvc. Pas wel op met een gietvloer, want er kunnen namelijk (haar)scheurtjes ontstaan.

Wandverwarming

Voordelen WARP systems

  • Lage opbouwhoogte
  • Lange levensduur
  • Aansluitbaar op alle verwarmings- en koelbronnen
  • Licht in gewicht
  • Onderhoudsvrij
  • Makkelijk te plaatsen
  • Snelle reactietijd
  • Energiebesparend

SpeeTile en SpeeTerm

Bij WARP systems zijn twee soorten vloerverwarming: SpeeTile en SpeeTherm. Beide zijn licht, met een opbouwhoogte van 1,5 cm. Bij SpeeTile leggen wij de buizen in op maat knipbare matten geklikt. Het is een “natbouw systeem ”waarbij we een vloeimortel over de matten wordt leggen na installatie. SpeeTerm is daarentegen een “droogbouw systeem”. Hier leggen wij de buizen in warmtegeleidingenprofielen die rusten op kunststof platen.

De eindvloer plaasten we direct op deze constructie. Met eventueel een laag hitte folie ertussen.
Wanneer we kiezen voor de droogbouw optie hoeft er geen rekening gehouden te worden met de droogtijd.

In beide systemen koppelen we de buizen aan een verdeler die weer aansluit op een cv-ketel of warmtepomp. Bij het WARP system gebruiken we de groene SpeeTube buizen van PE-RT. (polyethylene of raised temperature resistance) Deze hebben een diameter van 10 mm en een wanddikte van 1,3 mm (SpeeTube 10) of een diameter van 12 mm en wanddikte van 1,5 mm. (SpeeTube 12).

Verschil met traditionele vloerverwarming

Het verschil met traditionele vloerverwarming is dat de opbouwhoogte bij WARP systems minder hoog is. Ook is er geen frees- en slijpwerk nodig, wat in sommige gevallen nodig is bij vloerverwarming.

Het is een lichtgewicht systeem en is makkelijk te leggen. Als er meer opbouwhoogte mogelijk is kan u kiezen voor SpeeTile 12, deze werken we dan af met zandcement of anhydriet.
Wanneer er weinig opbouwhoogte beschikbaar is dan kiezen we voor een SpeeTile 10.

Warp vloersysteem

Het bijzondere aan het SpeeTile systeem is dat het eenvoudig is te installeren door klik en schuifsysteem van de matten. Daarnaast is het SpeeTile systeem niet alleen als vloerverwarming te gebruiken maar ook als wandverwarming en plafondverwarming. Bij de wanden en het plafond kan dan een stuclaag over de verwarming gelegd worden. Mogelijk wilt u de vloer niet aantasten vanwege een historische vloer, of heeft u liever stralingswarmte van boven. Dan zijn dit ideale oplossingen.

warp-plafond

Verwarmen en koelen

Niet alleen is het een energiezuinige manier van je huis verwarmen. Met WARP systems kan je ook je huis koelen in combinatie met een geschikte primaire warmtebron zoals een warmtepomp. De SpeeTube buizen zijn geschikt om mee te verwarmen, maar ook te koelen.

Het plaatsen van SpeeTile van WARP systems

De ondergrond dient schoon en vlak te zijn. Op zuigende ondergronden moet eerst een voorstrijkmiddel worden aangebracht. Op een houten ondergrond breng je reflectiefolie aan. Langs de wanden komt isolerende randfolie. Dan worden de tegels geplaatst die eenvoudig in elkaar te klikken zijn. De matten zijn makkelijk breekbaar waardoor ze snel op maat te maken zijn zonder extra gereedschap. De tegels zijn in de lengte en breedte uitschuifbaar zodat de maat aanpasbaar is. De matten moeten dan vastgezet worden. (alle langs de rand en de rest in een dambord patroon). Hierna worden de buizen bevestigd in een slakkenhuis of dubbel meander patroon. Zijn alle buizen gelegd dan moeten de aanvoer- en retourleidingen aangesloten worden op de verdeler.

WARP-systems-verdeler

De groep waar de buizen aan gemonteerd zijn moet open staan moeten open staan en de Kogelkranen moeten dicht staan. De watertoevoer kunnen we nu met een tuinslang (en een koppelingsstuk) regelen. Als de tuinslang onder druk staat zetten we de hulptoevoer op de verdeler open.
We vullen het systeem tot 2 bar waterdruk en laten dit enige tijd (30 min)  om te kijken of de druk blijft. De thermostaat moet op laagste stand staan. De stekker van de pomp in stopcontact.  We kunnen de doorstroming nu worden regelen met flowmeters.
Wanneer de instellingen juist zijn kan de stekker weer uit het stopcontact.

Als alle instellingen goed zijn gaan we de matten  met egalisatiemortel aanbrengen.
We zorgen voor een minimale dekking van 3mm. De  pomp kan nu weer ingeschakeld worden.
Het is belangrijk dat er een blijvende druk is van 2 bar.  De eerste keer dat U het systeem gaat gebruiken moet de temperatuur stapsgewijs opgevoerd te worden.

Opstartprotocol

Op dag 1 is dat 20 graden (24 uur). Elke 24 uur daarna kan de temperatuur met 5 graden worden verhoogd tot een temperatuur van 40°C. Dan wordt de temperatuur elke dag weer af gebouwd van 40 naar 20 graden, met 5 graden per dag. Voor de wanden en het plafond is er een ander opstookprotocol in verband met specificaties van het gebruikte stuc of leem.

Totaalpakket: vloerverwarming met isolatie en dekvloer

Wist u dat u WARP systems, of andere vloerverwarmingssystemen, ook goed kunt combineren met isolatie producten en de andere vloeren van Woodstock?
Wij kunnen een volledige “bespaar vloer” aanbieden met schuimbeton isolatie en een anhydriet of zandcementvloer. Het is verstandig om uw vloerrenovatie direct goed en volledig aan te pakken, en het maximale uit uw investering te halen. Ook kunt u de vloer direct netjes afwerken met bijvoorbeeld een parket of pvc-vloer. Zelfs woonbeton of gietvloeren zijn een mogelijkheid.

Door onze samenwerking met diverse specialistische bedrijven kunnen we het totaalpakket aanbieden tegen een uitstekende prijs. Er ontstaat ook nooit wrijving tussen de verschillende leveranciers, omdat u bij ons altijd één vast aanspreekpunt heeft.

Terugverdientijd

Vloerverwarming systemen zijn tegenwoordig efficiënter dan vroeger. De systemen zijn energiezuiniger, waardoor uw terugverdientijd een stuk korter is dan voorheen. Net als de kosten van vloerverwarming is ook te terugverdientijd tegenwoordig korter dan eerder het geval was. U bespaart meestal ongeveer €155,- tot €140,- per jaar indien uw woning goed is geïsoleerd. De terugverdientijd ligt dan vaak rond de 5 tot 15 jaar.

 

👉 Advies op maat

Twijfel je of een zandcementdekvloer in jouw situatie de juiste keuze is?
Vraag een vrijblijvende vloerinspectie aan en ontvang technisch onderbouwd advies.

Romco dop

Deze pagina is geschreven door Remco Dop

Achter elke strakke vloer van Woodstock Vloeren staat iemand die alles al drie keer heeft uitgedacht voordat de eerste schop de grond in gaat. Maak kennis met onze ervaren werkvoorbereider Remco Dop, de man die ervoor zorgt dat plannen ook écht kloppen in de praktijk.

Met jarenlange ervaring in vloerrenovaties, schuimbeton, isolatie en vloerverwarming weet hij precies wat er nodig is om een project soepel te laten verlopen. Van het inmeten van woningen en het uitwerken van de juiste vloeropbouw tot het afstemmen van materiaal, planning en uitvoering: niets wordt aan het toeval overgelaten.

Hij denkt niet alleen in oplossingen voor vandaag, maar vooral in duurzame keuzes voor de lange termijn. Zit er water in de kruipruimte? Is het leidingwerk verouderd? Klopt de hoogte voor de nieuwe vloer? Hij ziet het vaak al voordat anderen het opmerken.

Bij Woodstock Vloeren geloven we dat een goede vloer begint bij een goed plan. Onze werkvoorbereider vormt daarin de verbindende schakel tussen klant, uitvoering en techniek. Dankzij zijn voorbereiding kunnen onze vakmensen doen waar ze goed in zijn.

Dat is nodig zodat onze klanten kunnen rekenen op comfort, kwaliteit en een vloer waar ze jarenlang plezier van hebben!

Meer kennisbank

  • Materialen
  • Isolatie
  • Vloerverwarming
09 februari 2026

Geschiktheid voor vloerverwarming, onderhoud, levensduur en installatiegemak

Uitleg hoe de vloeroplossingen van Woodstock Vloeren geschikt zijn voor vloerverwarming, onderhoud, levensduur en installatiegemak.

Lees verder
  • Materialen
  • Isolatie
  • Vloerverwarming
09 februari 2026

Vloer laten egaliseren: welke methode past bij uw woning?

Uitleg welke egaliseermethoden er zijn, wat Woodstock daarin uniek maakt en wanneer onze granulaat-oplossing een beter alternatief is dan traditioneel schuimbeton.

Lees verder
  • Materialen
  • Isolatie
  • Vloerverwarming
31 januari 2026

Waarom Woodstock Vloeren dé specialist is in vloerverwarming bij renovatie

Waarom Woodstock Vloeren dé specialist is in vloerverwarming bij renovatie

Lees verder
  • Materialen
  • Isolatie
  • Vloerverwarming
27 januari 2026

Badkamer renovatie: de juiste vloer als basis voor comfort en duurzaamheid

Uitleg waar een goede badkamervloer aan moet voldoen, hoe je een renovatie slim aanpakt en waarom een integrale aanpak (vloer, isolatie en eventueel vloerverwarming) essentieel is.

Lees verder
zoneregeling bij vloerverwarming
  • Vloerverwarming
14 januari 2026

Zoneregeling bij vloerverwarming, een slimme upgrade!

Hoe werkt zoneregeling technisch en wanneer is het slim om zoneregeling mee te nemen bij een vloerrenovatie?

Lees verder
vloerverwarming
  • Vloerverwarming
  • Isolatie
13 januari 2026

Wat kost vloerverwarming in 2026?

Een volledig en realistisch kostenoverzicht, uitleg waar de prijs door wordt bepaald, hoe je de vloerverwarming slim combineert met een totale vloerrenovatie om kosten te besparen en comfort te maximaliseren.

Lees verder